Informácie

Rám

- Nosný rám kontajnerov je vyrobený z uzatvorenej dutej oceľovo-zvarovanej valcovej konštrukcie o hrúbke plechu 3mm. Vo všetkých ôsmych rohoch sa nachádzajú rohové prvky s otvormi, umožňujúce mechanické uchytenie a ľahkú manipuláciu s kontajnermi pomocou autožeriavu (pri 40´ a 20´stopových kontajneroch) alebo vozidla s hydraulickým ramenom (iba pri 20´ stopových kontajneroch).

Opláštenie

- Plášť je tvorený stenami z profilovaného oceľového plechu o hrúbke 1,5 mm.

Podlaha

- Je tvorená rámom z oceľových profilov, podlahový rošt zvarený z valcových a dutých nosníkov, na ktorých je pripevnená drevená podlaha z preglejkových dosiek hrúbky od 21,0 do 30,0 mm.

Dvere

- Čelnú stenu kontajnera tvoria dvojkrídlové dvere, ktoré sú zaistené štyrmi zvislými pozinkovanými uzatváracími tyčami. Uzatváracie tyče majú pozinkované závesné čapy a zaisťovacie očko, ktoré umožňuje zavesenie dvoch, resp. štyroch zámkov alebo bezpečnostných plomb na uzamknutie kontajneru. Po obvode sú dvere vybavené gumovým tesnením. Uhol ich otvárania dverí je 270˚. Povrchovú úpravu kontajneru tvorí jeden základný a dva vrchné nátery.
UMIESTNENIE KONTAJNEROV
Umiestnenie kontajneru je jednoduché a nenáročné. Jeho uloženie vyžaduje vodorovný, odvodnený a spevnený povrch alebo malé betónové pätníky pod jeho štyri spodné rohové body. Konštrukcia kontajnerov umožňuje ich stohovanie na seba až do výšky ôsmich vrstiev v prázdnom stave, čo prispieva k úspore priestoru a vytvára ďalšie možnosti ich využitia. Pri stohovaní nad dve vrstvy je vhodné použiť fixačné prvky na zabezpečenie kontajnerov proti spadnutiu.

PREPRAVA KONTAJNEROV
Ťahač so špeciálnym návesom
Kontajnery je možné veľmi ľahko, rýchlo a kedykoľvek premiestňovať. Na prepravu je možné použiť ťahač so špeciálnym návesom , alebo plato náves (náves nesmie mať plachtu alebo plachtovú kostru a musí mať nízke, snímateľné alebo žiadne bočnice).

Vozidlo s hydraulickým ramenom
Vozidlo s hydraulickým ramenom na jednu jazdu prepraví, naloží a vyloží iba 1 ks prázdneho 20´ stopového kontajnera.

MANIPULÁCIA S KONTAJNERMI
Na manipuláciu s kontajnermi sa využívajú špeciálne kontajnerové prekladače, autožeriavy o výkone určenom na základe vzdialenosti vyloženia kontajnera od autožeriavu a autá s hydraulickým ramenom.